Autor

Tak tedy pár slov o mně.

Narodil jsem se a v současnosti i žiji v Jindřichově Hradci. Na dobu vysokoškolských studií jsem si odskočil do Českých Budějovic. Studoval jsem na Pedagogické fakultě Jihočeské university češtinu a výtvarku. Hodně jsem se věnoval především malbě, literatuře a divadlu. Toto období by se dalo popsat třeba takto - velká spousta času stráveného v ateliéru v Dukelské ulicii - přehršel společných a samostatných výstav obrazů a kreseb převážně v Jihočeském kraji (méně či více vydařených) - účast na svěžích projektech skupiny stupidistů či imbecilních realistů - režijní účast na několika představeních divadla Karel - nadmíru kouzelných večírků a množství skvělých přátel, kterých se stále zuby nehty držím - taky mnoho osvěžující četby, drobet studia literatury, dějin umění, ... zkrátka jedna velká lábuž!

V současnosti už nemaluji ani nehraji divadlo, ale fotím. A je to skvělý koníček! Fotím vlastně od malička - první fotoaparáty - Etjud, Smena, Zenit, Praktika - k tomuto období samozřejmě patří temná komora a prsty od ustalovače. Tuto úvodní fotografickou zkušenost na čas studií přerušil zájem o malbu a výtvarné umění (státnice z praktické malby - figurální kompozice a obhajoba diplomky na téma Česká groteska v souvislostech). To píšu proto, že tahle zkušenost je pro každého fotografa cenná, pokud se nechce věnovat jen běžné řemeslné fotografii.

Pro tuto chvíli platí, že fotím digitálními fotoaparáty (fulframový Sony A7rII a Fuji X-T2) a šel jsem s nimi v ruce nejprve cestou fotografických řemeslníků (jako bych slyšel hřímmat ak. sochaře profesora Hyliše - věnuj se nejdřív řemeslu, to je základ jakéhokoliv umění !). Dodnes ale rád fotím třeba krajinu nebo zátiší. Čím víc toho ale s digitálem a v rámci postprocesu umím, tím víc mě to táhne zpět k umění a experimentu.

Dříve jsem tu vystavoval fotky klasické i artové. V tuto chvíli se ale již klasickou fotografií téměř nezabývám a tak tu nadále budu vystavovat jen "fine-art photography".